INFORMACE

Nástroje jsou vyráběny z masivního dřeva. Nejpoužívanější je javor, cedr, mahagon, ořech, zebrano, palisandr, smrk, eben a několik dalších druhů.

Zdobit okraje korpusů, hlavic a ozvučných otvorů lze dřevěnou intarzií, nebo perletí. Hmatník je možno osadit značkami různých tvarů, monogramem, nebo jen perleťovými očky. Spodní desku kytary může na přání zdobit dřevěná intarzie.

Případné osazení snímačem a elektronikou dle vlastního výběru je samozřejmostí. Lak na nástrojích je vypracován do vysokého lesku, ale matová úprava není problémem.

Je žádoucí dohodnout si parametry krku kytary, aby seděla "do ruky". Stejně tak je dobře upřesnit požadované drobnosti (chránič, kolíky do kobylky, rolny na řemen, atd.).

Doba zhotovení bývá přibližně od tří do čtyř měsíců - spěch se nevyplácí.

Ceny kytar se pohybují od 28 000 korun výše. Jsou ovlivněny množstvím práce, rozdílnými cenami materiálů, a také tím, jestli jde o nástroj běžný - bez záludností při výrobě, nebo náročnější na množství a způsoby práce - prostě specialitu.

V dílně je vždy připraveno několik kytar těsně před dokončením. Jsou to nástroje volně zhotovené, nikým neobjednané, a pokud se některému zájemci zalíbí jejich provedení, je možno v kratičké době takový výrobek dokončit a rozehrát.

Uvítám další otázky, na které ochotně odpovím. Srdečně děkuji za Váš zájem.

Ukázky polohových značek